Çocuklar ve Bebekler için Eğitici, Eğlenceli Mobil Oyunlar, Uygulamalar

Çocuklarda yeni bilgileri öğrenmeye yönelik diyalog ile aktif oyun, çocuğumuzun dikkatini çekmek için yeteneklerimizin meyvesidir. Bu, – uyaranın gücü ile elde edilebilir; tekrarlama; Çocuğun bir nesne ya da oyuncak üzerinde hareket etme yeteneği (onlara dokunmak, onlarla konuşmak …) Çocuğun ilk yılına duyduğu duyusal gelişim için büyük bir rol, yetişkinlerin kendisinden önceki görsel eylemlerini oynar, her zaman konuşma – gösterme ve hareket etme ile birlikte uzayda nesne; Konunun adı, sesler, özellik ve eylemlerin adı, eylemlerin sahnelenmesi.

Erken çocukluk hareketlerinin hızlı gelişimi – ikinci yıla kadar – konuşmanın gelişimini etkilemekte, bu da yürüyüşe olan ilginin ve ilginin konuşulduğu 16 ile 18 ay arasında yoğunlaşmaktadır.

Çocukların bu çağda farklı başarıları vardır. Her şey yaşadıkları çevreye ve biriyle (bir insan, oyuncak, hayvan) konuşabilme yeteneğine bağlıdır. Bu yaştaki bazı çocukların sözlükleri yaklaşık 100 kelimeye ulaşabilir.

İkinci ve üçüncü yıl arasında, çocuk her iki cümleyi kullanır (Mimi içecekler, Mimi yiyor …), karmaşık cümleler; “Nedir?”, “Ne Zaman”, “Nasıl?”, “Neden?” … İlk başta, söz konusu kelimeler iletişim için kelimelerdir. Gençler bir cevap beklemeden tekrar tekrar “ne, ne, ne …” tekrar edebilirler. Yavaş yavaş, kelimenin anlamını ve kullanılma şeklini anlamaya başlarlar.

Konuşmanın zenginliği çocukça zekayı kışkırtır. Her yeni sözlük, çocukların yetişkinlerin neyi açıkladığını daha iyi anlamalarına izin verir. Bu şekilde, keşif oyunu (1 yıl 6m’ye kadar) bir resimsel (2 yıla kadar) ve arsa-rolüne (2 yıldan 6 yıla kadar) kadar arsa-resimsel (3 yıldan fazla) ortaya çıkar. öyle. “oyunda oyna” aşamasında.

Çocukların daha fazla katılımı için, çocuklar için (2 yıl 6 aya kadar) ve daha büyük olanlar için sayısız hareket ve metin içeren birkaç mobil oyun sunuyoruz:

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir