İkinci El Kitap Almanın Yeni adresi: kitantik.com

İkinci El Kitap Almanın Yeni adresi: kitantik.com

Romandan şiire, psikolojiden felsefeye, Yaşar Kemal’den J.R.R. Tolkien’e her zevke uygun bir dünyanın bulunduğu kitaplar, etrafımızdaki dünyayı daha iyi anlamamıza, daha dikkatli ve daha empati sahibi olmamıza yararken, hafızayı ve kelime dağarcığını da geliştiriyor. Bunlardan değişik onlarca faydasını sayabileceğimiz kitaplar, satın alma şekli olarak da birbirinden değişik seçeneklere sahip. Kitapları, gidip bir kitapçıdan alabileceğiniz gibi sahaftan ikinci el de alabiliyorsunuz.Kendi ellerinizle seçebileceğiniz gibi zaman tasarrufu yapmak için internet üzerinden de satın alabilirsiniz. Sabit bir fiyat üzerinden alabileceğiniz gibi artık kitantik.com üzerinden online olarak mezat heyecanına katılarak nadir bulunan yüzlerce eserin yeni sahibi olabilirsiniz.

Gelin sahaftan kitap almanın faydalarını sıralamakla başlayalım. İlk sebep olarak kitapların daha uygun fiyatlı olması diyebiliriz, en yeni kitapları bile sırf ikinci ele düştü diye yarı fiyata kolayca bulabilirsiniz. Üretimi kalmamış bir kitabı bulmanın sevinci desek? Üretimi artık olmayan, sevdiğiniz bir kitabın birinci ya da daha erken baskısını, özel baskısını sahaflardan bulabilirsiniz. Aynı şekilde sevdiğiniz bir yazarın imzalı bir kitabını veya nadir bulunan bir kitabı sahaflardan bulma şansına sahip olursunuz. Gittiğiniz sahafın sahibi, misafirleri ya da katıldığınız mezatın katılımcıları ile değerli konulardan konuşma, hoş sohbetler etme şansı bulup sizinle aynı zevke sahip kişilerle tanışma şansı yakalarsınız. Aklınıza bile gelmeyecek, belki de normal şartlar altında hiçbir zaman denk gelmeyeceğiniz çok güzel, eski veya kıymetli bir kitaba denk gelebilirsiniz.

Eğer mezat seçeneğine sahip bir sahaf bulduysanız bu güzel özelliklerin üzerine çok daha güzel keyifler de eklendi demektir. Mezatlar ile kimsenin pey vermediği şartlar altında çok değerli bir kitaba başlangıç fiyatıyla ya da değerinin çok altında bir miktarla sahip olabilirsiniz. Eğer çekişme olursa o kitabı kazanma duygusu daha da değerlenir, kitap daha da önem kazanır gözünüzde. Sahaf gezerken olduğu gibi mezat esnasında da hiç bilmediğiniz yazarlar ve kitaplara denk gelebilirsiniz. Kısaca, gezinmesi bile kişiye çok şey katan bir deneyimdir sahaf gezmek, yeni yazarlar ve kitaplar ile tanışmak.Hiçbir zaman kitap aşkınızın sönmemesi dileğiyle…

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir